ویدئو های آموزشی 1 دقیقه ای روزانه در پیج اینستاگرام همیارپت | آموزش تهیه انواع غذا و شیرینی های مخصوص سگ ها | بزن بریم !
0

چگونه یک سگ نر را هنگام فحلی سگ ماده آرام کنیم؟

 

آرام کردن سگ نر به هنگام فحل آمدن سگ ماده

 

یک سگ نر به طور طبیعی در زمان فحل توسط یک سگ ماده جذب می شود ، زیرا نر از نظر بیولوژیکی برای پاسخ به عطر زنانه برنامه ریزی شده است اما چگونه سگ نر را به هنگام فحلی سگ ماده آرام کنیم؟! . داشتن یک سگ نر در اطراف یک سگ ماده در دوره ی فحلی می تواند برای هر دو سگ استرس زا باشد ، جدا نگه داشتن نر از ماده و ایجاد یک محیط آرام برای هر دو توله سگ ، می تواند در جلوگیری از بدنی شدن آنها با یکدیگر کمک کند.
علاوه بر این ، هر دو سگ باید مورد عقیم و خنثی شوند تا بتوانند نژادهای ناخواسته را به حداقل برسانند ، برخی از انواع سرطان ها را کاهش دهند و رفتار آنها را برای حیوانات خانگی بهتر کنند تا در آرام کردن سگ نر در هنگام فحلی سگ ماده به شما کمک کند . 

 

جدا کردن سگ نر از سگ ماده فحل آمده

 

نر را از ماده دور نگه دارید تا زمانی که دیگر گرمای جنسی نباشد . تنها راه آرامش سگ نر ، دور نگه داشتن او از سگ ماده در گرمای جنسی است ، زیرا او قادر نخواهد بود واکنشهای خود را نسبت به او کنترل کند.

اگر یک سگ ماده در نزدیکی خانه است ، سگ نر را در داخل خانه یا یک قفس قرار دهید ، زیرا این امر می تواند به جلوگیری از بو کردن بوی او کمک کند.

 

اجازه ندهید که سگ نر  با یک سگ زن پیاده روی کند و یا با او بازی کند . این کار خطرناکی بحساب می آید هر چند که سگ های نر و ماده در کنار هم بسیار کم خشونت نشان میدهند و با هم در گیر میشوند و این بیشتر در بین 2 سگ ماده یا 2 سگ نر با هم اتفاق می افتد اما در اینجا وجود سگ نر و ماده در کنار هم میتواند منجربه نزدیکی و جفتگیری شود . 

 

سگها را در اتاقهای جداگانه به دور از یکدیگر قرار دهید

 

اگر این دو سگ در یک خانه زندگی می کنند ، به اندازه ی یه اتاق از هم فاصله دهید ، زیرا نر می تواند ماده را بو و حس کند. هر دو سگ را در اتاقهای جداگانه ای به دور از یکدیگر خاموش کنید. درب را بسته نگه دارید و سعی کنید د. سگ را به طور همزمان اجازه ندهید تا در اطراف یکدیگر باشند.

مطمئن شوید که در اتاق سگ نر هیچ اسباب بازی یا وسایلی وجود ندارد که متعلق به خانم ها باشد ، زیرا آنها حاوی عطر زنانه هستند و باعث ناله کردن سگ های نر میشود .

 

اگر فضای خانه شما محدود است سگ ماده را درون خانه و سگ نر را در بیرون از خانه نگهداری کنید

 

اگر تعداد زیادی اتاق در دسترس ندارید یا فضای کافی ندارید ، می توانید سگ ماده را در یک اتاق  نگه دارید و سگ نر را در خارج از منزل تا گرمای جنسی تمام شود. اطمینان حاصل کنید که فضای بیرون دارای حصار است که مانع از خروج سگ نر از حیاط شما می شود .

 • سگ ماده را در حالی که فحل است در خارج از منزل نگذارید ، زیرا ممکن است برای یافتن یک همسر ، فرار کند
 • او همچنین ممکن است با رایحه خود سگهای نر را در منطقه جذب کند
 • سگ نر را تنها در زمانیکه دمای هوا مطلوب است در بیرون از خانه نگه دارید  و یا شرایط لازم جهت نگهداری در بیرون خانه از او را فراهم کنید

 

سگ نر خود را در جای محافظت شده ای نگهداری کنید تا دوره فحلی به پایان برسد

 

اگرچه می توانید تمام تلاش خود را برای جدا نگه داشتن سگها در خانه انجام دهید ولی ممکن است نتوانید رفتارهای پرخاشگرانه سگ نر نسبت به ماده را کنترل کنید در این حالت بهترین راه برای کنترل سگ نر خود نگهداری از آن در قفس و یا باکس مخصوص نگهداری است .

این کار را تا سه هفته انجام دهید تا گرمای جنسی سگ ماده به طور کامل از بین برود و خطری برای ایجاد استرس در سگ نر شما ایجاد نکند .

 

استفاده از اسپری متانول | Methanol spray

 

اسپری متانول را روی دم سگ ماده بپاشید تا بوی او را بپوشاند  اسپری متانول گزینه خوبی است ، زیرا می توانند رایحه سگ ماده فحل را در هنگام فحلی بپوشاند. روزانه چندین بار اسپری را روی دم ماده بمالید تا در هنگام قرار گرفتن در خانه ، سگ نر آرام شود.

 • این ماده می تواند برای سگ شما تحریک کننده باشد ، بنابراین قبل از استفاده با دامپزشک خود صحبت کنید.

 

با هر دو سگ نر و ماده بصورت جداگانه بازی کنید

 

هر دو سگ را با بازی جداگانه با آنها سرگرم کنید تا اضطراب هر یک کم شود . سگ ماده را در اتاق با اسباب بازی های جویدنی سرگرم کنید تا او مشغول شود  سپس ، سگ نر را به بیرون ببرید تا بازی کند.

بعد از اینکه با سگ نر بازی کردید ، در حالی که نر در خارج از محوطهدارد ، با سگ ماده بازی کنید . سعی کنید تعادل خوبی در بازی با هر دو سگ به طور مساوی ، در مناطق جداگانه حفظ کنید ، تا هر دو آرام باشند.

 

مرتباً سگ نر را به پیاده روی ببرید

 

به یک برنامه پیاده روی منظم برای سگ نر خود روی بیاورید ، و مطمئن شوید که او به اندازه کافی پیاده روی مناسب نژاد و اندازه خود انجام می دهد .

پیاده روی سگ نر به طور مرتب می تواند به دور نگه داشتن او از ماده و اطمینان از صرف انرژی وی در زمان رسیدن به خانه کمک کند همچنین از پیاده روی بردن سگ ماده در زمان فحلی در بیرون از محیط خانه خودداری کنید چرا که باعث جذب شدن سگ های نر به دنبال او و سر انجام به محل خانه شما میشود و برای شما کمی دردسر ساز خواهد شد که کلی سگ نر در بیرون از خانه انتظار سگ ماده شما را میکشند .

 

0/5 (0 نظر)
دیدگاه کاربران
 • زری 16 اسفند 1399

  یکی از مزخرفترین مطالبی که خونده بودم کلی غلط و بیتجربگی توش بود معلومه نویسنده دو روزه یکی از دوستاش سگ گرفته

  • سید رضا نبوی چاشمی 17 اسفند 1399

   مقاله ترجمه شده از سایت wikihow بوده و بزودی توسط کارشناس همیارپت اصلاح میشود . از این بابت شرمنده ایم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *