0

آیا سگ ها می توانند ارواح را ببینند؟

آیا گاهی اوقات به نظر می رسد سگ شما به دیوار پارس می کند؟ آیا قسمت های خاصی از خانه یا محله شما وجود دارد که به نظر می رسد آنها را عصبی می کند؟ اگر چنین است ، شاید از خود سؤال کرده باشید که آیا سگ شما می تواند ارواح را ببیند؟ بسیاری از صاحبان سگ فکر می کنند بین سگ و ارواح ارتباطی وجود دارد یا این که سگها می توانند چیزی را ببینند یا حس کنند که مردم قادر به درک آن نیستند.

بیایید نگاهی بیندازیم که چرا مردم فکر می کنند سگها می توانند ارواح را ببینند و چه چیزی ممکن است ریشه این رفتارهای رمزآلود سگها باشد.

تاریخچه مختصری از سگ ها و ارواح

اگر گمان می کنید که سگ شما به ماوراء الطبیعه ارتباط دارد ، شما اولین نفر نیستید. در حقیقت ، فرهنگ ها در طول تاریخ ، سگ و ارواح را بهم نزدیک می دانند.

براساس دانشنامه تاریخ باستان ، هر دو قبیله تاراسکان و آزتک مکزیک معتقد بودند که سگها می توانند ارواح را ببینند و از آنها در برابر آن ها محافظت کنند. هر دو گروه مردگان خود را با سگهایی دفن می کردند که تصور می شد سپس در زندگی پس از مرگ به روح خدمت می کنند و در عالم مردگان او راهنمایی می کنند و در برابر ارواح پلید از او محافظت می کنند.

تاراسکان ها معتقد بودند که “سگ روح” اجسادی را پیدا خواهد کرد که دفن نشده اند و روح آن فرد را به زندگی پس از مرگ سوق می دهد تا دیگر در جهان زندگان سرگردان نباشند. مایاها نیز همچنین به یک سگ روح اعتقاد داشتند که در عالم اموات به روح آن ها کمک می کند تا به سوی بهشت ​​حرکت کند و در یونان باستان ، تصور می شد وقتی روح آنها به جهان مردگان منتقل شود ، با یک سگ سه سر به نام “سربروس” روبرو می شوند.

آیا سگها می توانند ارواح را ببینند؟

متأسفانه این سوال هم یکی از سؤالات بی پاسخی است که انسان در مورد سگ ها دارد. تا به امروز ، هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط سگ و ارواح وجود ندارد – لازم به ذکر نیست که آیا شما شواهدی از فعالیت های ماوراء الطبیعه را باور دارید یا خیر.

طبق گفته های American Kennel Club (AKC)، با این حال ، بسیاری از رفتارهای به ظاهر غیرقابل توضیح سگ ها رامی توان به توانایی های حسی قوی و بالا آن ها نسبت داد. افزون بر این واقعیت که ، در مقایسه با انسان ها ، آنها بیشتر به آنچه احساس می کنند اعتماد می کنند و بر اساس آن احساسات عمل می کنند.  در مقابل ، ما انسان ها همه آنچه را که با آن روبرو می شویم ، تحلیل می کنیم. ما بیشتر مشکوک هستیم

AKC همچنین متذكر می شود كه سگها به طور باورنکردنی مطابق با اتفاقاتی هستند كه ما ممکن است متوجه آنها نشویم. مانند تغییرات فشار هوا، سر و صداهای با فرکانس بالا ودور، بویایی دقیق و قوی. و حتی اشیاء یا حرکاتی فراتر از دید خودمان.

همه این حواس سگ ها را قادر می سازد فعالیت هایی را متوجه شوند که ما به راحتی نمی توانیم. این که آیا این فعالیت ها شامل ماوراء الطبیعه است یا نه ، هنوز جای بررسی دارد.

چگونه در هنگام آتش بازی از حیوانات خانگی مراقبت کنیم؟

سایر توضیحات احتمالی

AKC پیشنهاد می کند که اگر مرتباً سگ خود را خیره به دیوار دیدید ابتدا دیوار را بررسی کنید. این احتمال وجود دارد که آلودگی یا لکه موجود روی دیوار نظر سگتان را جلب کرده باشد. در غیر این صورت ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که با دامپزشک خود تماس بگیرید. خیره شدن به دیوار گاهی اوقات می تواند نشانه ای از مسئله جدی تر باشد ، مانند سندرم اختلال عملکرد شناختی سگ(canine cognitive dysfunction syndrome) یا تشنج جزئی. اگر متوجه شده اید که حیوان خانگی شما مرتباً رفتارهای عجیبی نشان می دهد که ممکن است نشان دهنده درد و ناراحتی باشد ، قطعاً با دامپزشک خود تماس بگیرید.

آیا سگها می توانند ارواح را ببینند؟ در حال حاضر ، ما هیچ مدرک علمی برای اثبات این کار نداریم. اما این یک واقعیت است که سگها به طرز باورنکردنی حساس و باهوش هستند. حتی بیشتر از آنچه که اغلب متوجه می شویم. در نظر داشته باشید که از رفتار سگ خود یادداشت برداری کنید و به الگوهای رفتاری آن ها هنگامی که به نظر می رسد متوجه صدا یا لرزشی شده اند ولی شما چیزی حس نمی کنید،توجه کنید. شاید اگر سعی کنید محیط و اتفاقات پیرامون آن را از دیدگاه سگ خود تجربه کنید ، کمی بیشتر در مورد محیط اطراف خود بیاموزید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.