دوره آموزش رفتارشناسی  [ ذهن سگ ها ] بروس فوگل

دوره آموزش رفتارشناسی [ ذهن سگ ها ] بروس فوگل

ذهن سگ ها کتاب ذهن سگ ها نوشته دکتر بروس فوگل یکی از بهترین کتاب های آموزش رفتارشناسی سگ ها از نظر فیزیولوژی و روانشناسی سگ ها است. سزار میلان در کتاب سبک سزار خود میگوید " من پس از مطالعه این...

19:30:15 تعداد فصل ها 15

خرید آموزش قیمت 50000 لیست فصل ها

سید رضا نبوی چاشمی

مربی تربیت سگ

ذهن سگ ها

کتاب ذهن سگ ها نوشته دکتر بروس فوگل یکی از بهترین کتاب های آموزش رفتارشناسی سگ ها از نظر فیزیولوژی و روانشناسی سگ ها است. سزار میلان در کتاب سبک سزار خود میگوید " من پس از مطالعه این کتاب و کتاب های دیگر به آگاهی بیشتری رسیدم. و این اطلاعات جدید را با تجارب خود ادغام کردم. از دید من طبیعت برترین مربی دنیاست.

سگ شما واقعاً به چه چیزی فکر می کند؟

  • _ سگ ها دنیا را در مورد خود چگونه می بینند؟
  • _ سگ ها چگونه صاحبان خود را درک میکنند ، یاد می گیرند و با آنها ارتباط برقرار می کنند؟
  • _ چرا سگ ها از استرس و اضطراب رنج می برند و چگونه می توانیم به آنها کمک کنیم تا کنار بیایند؟
کتاب ذهن سگ ها پاسخ تمام سوالات شما در نحوه کار ذهن سگ هاست. این کتاب  متن اصلی بسیاری از مدارک دوره های رفتارشناسی سگ و بسیار جذاب ، سرگرم کننده و ضروریست.
 
دکتر بروس فوگل با ترکیب تقریباً 50 سال تجربه عملی به عنوان دامپزشک و درک گسترده از تحقیقات مربوطه ، کتاب نهایی را برای هرکسی که می خواهد سگ خود را درک کند ، نوشت.
 

 

مقدمه : امروزه میلیون ها گونه مختلف در زمین زیست میکنند اما بنظر میرسد که در میان تمام آنها سگها به قلب ما نزدیکترند. در برخی فرهنگها بخصوص اروپا، آمریکا و ژاپن ؛ سگها گوشه ای جدا نشدنی از زندگی آنها میباشند. در این فرهنگها مردم برای هزاران سال یا بیشتر با سگها زندگی کرده اند. ما آنها را در آشیانه و خوراک با خودمان شریک کردیم زین سبب از بین میلیون ها موجودی که در زمین زیست میکنند باید سگها را بهتر از هر گونه دیگری بشناسیم. همچنان مسئله ای که درباره سگها وجود دارد این است که آنها باعث میشوند ما غیر منطقی رفتار کنیم.

از صاحب یک گربه بپرسید که او از چه چیزی درباره گربه اش بیشتر لذت میبرد و به احتمال زیاد او خواهد گفت : تماشای رفتار گربه اش. کسانی که گربه دارند مرز مشخصی بین خود و حیوان خانگی شان قائل اند. در واقع ما این مرز را برای تمام موجودات و گونه های مختلف مشخص میکنیم با اینحال این مسئله درباره ما و سگها صدق نمیکند. جمالتی که صاحبان سگها غالبا به زبان می آورند بدین شرح است : او بهترین دوست من است – سگم را به اندازه فرزندانم دوست دارم – او عضوی از خانواده ماست.

با وجود این رابطه نزیدک بین ما و سگمان، ما همچنان قادر نیستیم تا آنها را آنگونه که واقعا هستند درک کنیم؛ زیرا رفتار آنها را با معیارهای انسانی می سنجیم. کانراد لورنز برای نسبت دادن صفت عشق ورزیدن به سگها؛ سواالتی را مطرح کرده است : چه اتفاقی در ذهن سگها میفتد ؟. براستی ذهن چیست ؟. آیا سگها توانایی فکر کردن دارند؟. ٌآیا سگها دارای فرهنگ مشخصی هستند ؟. هوش و ذکاوت سگها به چه صورت است و چگونه تعریف میشود ؟. اینها سواالت پایه ایست که باید به توضیح آن بپردازیم.

اول از همه قصد دارم که درباره نام کتاب توضیح کوتاهی بدهم. نام این کتاب " مغز سگها " و یا " رفتار سگها " نیست، نامش " ذهن سگها " ست؛ به چند دلیل. مغز یکی از اندامهای بدن است. درون مغز میلیاردها سلول با وظایف مشخص وجود دارد. در مغز سگها تعداد سلولها بیش از تعداد تمام سگهای موجود در کره خاکی است. این سلولها که وظیفه شان تولید موادی مانند اندورفین ) مسکن ( است بر روی ذهن اثر میگذارند. ما بطور طبیعی می پنداریم که از سایر موجودات برتر و باالتر هستیم تنها به این دلیل که از همه ی موجودات عاقلتر! هستیم. این نشانه خودبینی و غرور ماست. مغز ما قاعدتا با مغز سایر حیوانات متفاوت است و به ما اجازه داده تا تبدیل به گونه برتر در زمین شویم، اما اینکه بخواهیم بر سر این موضوع که مغز ما برتر است بحث و جدل کنیم مانند این است که بگوییم روده گاوها بخاطر اینکه میتواند فیبر را هضم کند از ما بهتر است.

 

chat content نظرات

شما برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید