دسته بندی نشده
موضوعات داغ

آموزش نحوه استفاده از قلاده آموزشی سگ

آموزش استفاده از قلاده آموزشی choke chain

اگه تا به الان برای آموزش سگتون نمیدونستید که چیجوری میشه از قلاده ی آموزشی تنگ شونده استفاده کرد موقعش رسیده تا شما رو با نحوه ی استفاده از قلاده ی آموزشی choke chain آشنا کنیم.

همونطور که در تصویر میبینید قلاده ی آموزشی تنگ شونده هیچگونه خطری برای سگ شما ندارد. در این نوع از قلاده ها سگ تنها یک سیگنال دریافت میکند و خبری از درد و خفه شدن نیست.

برای استفاده از این نوع قلاده بایستی حتما قلاده بصورت P قرار بگیرد و درصورتیکه به حالت q قرار گرفت موجب خفگی و خراب کردن آموزش میشود. هدف شما از تنگ کردن کوتاه مدت ( کمتر از یک ثانیه ) فقط و فقط ارسال سیگنال و جلب توجه سگ به خودتان و آموزشی که به او میدهید است و نه ضربه و آسیب زدن به او.

درصورتیکه این قلاده بصورت اشتباه به روی گردن سگ نصب شود موجب خسارت جانی و آسیب های جسمی شدید به سگ میشود. در این آموزش هدف که همان سگ هست در سمت چپ ما قرار خواهد گرفت  و زنجیری که لیش به آن بسته شده است در قسمت بالایی حلقه قرار میگیرد.

برای اینکه مطمئن شوید قلاده بصورت درست به روی گردن سگ شما نصب شده است کافیست تا یکبار سیگنال به آن ارسال کنید و قلاده را تنگ کنید و لیش قلاده را فورا شل کنید و ببینید که زنجیر به نقطه ی اول خود بر میگردد یا خیر. اگر زنجیر به نقطه ی اول براحتی برگشت پس قلاده درست نصب شده است اما اگه سر جای خود باقی ماند پس قطعا جایی از کار اشتباه رفته اید.

این نوع از قلاده برای آموزش های تربیت سگ در دوره های آموزش فرمان پذیری سگ , آموزش فرمان پذیری پیشرفته سگ  کارایی دارد.

طول زنجیر بایستی به حدی باشد که قلاده در دور گردن سگ براحتی قابل چرخش باشد اما این به آن معنی نیست که قلاده بایستی در گردن سگ تلو تلو بخورد. معمولا ۱ یا ۲ حلقه از زنجیر روی گردن سگ اضافه میماند. زمانیکه قلاده را روی گردن سگ خود قرار دادید بایستی فیت باشد و بالاتر و یا پایینتر حرکت نکند.

بهترین قسمت های قرار دادن قلاده ی آموزشی تنگ شوند choke chain در پایین ترین قسمت گردن سگ که به کتف منتهی میشود و بالاترین قسمت گردن سگ ( پشت گوش ) است. برای کنترل بیشتر سگ خود بایستی choke chain را به ناحیه ی پشتی سر ( پشت گوش ) نصب کنید.

همچنین شما میتوانید قبل از خرید قلاده ی آموزشی choke chain از مشاوره ی تلفنی و یا پاسخگویی آنلاین پلتفرم آموزش تربیت سگ همیارپت استفاده نمایید.

 

 

امتیاز کسب شده
به این مقاله چند ستار میدهید؟
[Total: ۰ Average: ۰]

همین الان کلیک کن و 50% آموزش صفر تا صد سگ رو تخفیف بگیر

سید رضا نبوی چاشمی

چند سالی بود که دنبال یک مرجع تخصصی برای آموزش سگ های خودم گشتم اما تو این راه با موسسات و آموزشگاه هایی برخوردم که هدفشون فقط و فقط کسب درآمد بود نه آموزش. در حال حاضر 8 سالی هست که به عنوان موسس همیارپت , اولین مرجع تخصصی آموزش سگ در ایران فعالیت میکنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا