آفن پینچر /Affenpinscher

بی پروا

خوش خنده

شجاع

سگ های آفن پینچر در دسته ی سگ های عروسکی هستند. لازم به ذکر است ، هیج منبع موثقی در مورد منشا پیدایش سگ آفن پینچر در دست نیست .این نژاد احتمالا از سگ های تریر و براسلز گریفن منشاء گرفته است . کلمه پینچر در زبان آلمانی به معنای تریر می باشد ، این سگ ابتدا در مزارع از این سگ به عنوان شکارچی موش استفاده می شد .این نژاد در قرون 18 و 19 میلادی در بین مردم به عنوان یک حیوان خانگی شناخته و محبوب شد .

 قیمت حدودی در بازار ایران: از 20 تا 35 میلیون تومان

میانگین اندازه و امید به زندگی نژاد

ارتفاع سگ

23-29.5 cm

وزن نژاد

3.2-4.5 kg

امید به زندگی

12-15 سال

صفات و خصوصیات نژاد

رابطه با سگ های دیگر

سگ ها باید همیشه برای تعامل و معرفی با سگ های دیگر تحت نظارت باشند، اما برخی از نژادها به طور ذاتی با سگ های دیگر سازگاری بیشتری دارند، چه در خانه و چه در جمع.

رابطه با انسان های غریبه

چقدر این سگ میتواند از انسان های غریبه استقبال کند؟ در برخی از نژاد ها سگ ، محتاطانه به انسان نزدیک میشود و در برخی دیگر با دیدن انسان غریبه بسیار خوشحال میشوند.

سطح بازیگوشی

حتی بعد از دوران تولگی ، این نژاد چقدر کودک درون فعال دارد. بعضی از نژاد ها در بزرگسالی همچنان دوست دارند بازی کنند درصورتیکه در بعضی ها استراحت بر روی استراحتگاه را ترجیح میدهند.

سطح آموزش پذیری

آموزش سگتان چقدر آسان خواهد بود و سگ شما چقدر مایل به یادگیری چیزهای جدید خواهد بود. برخی از نژادها فقط می خواهند صاحب خود را خوشحال کنند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند آنچه را که می خواهند، زمانی که می خواهند، هر کجا که می خواهند انجام دهند!

روحیه حفاظت و نگهبانی

سگ ها باید همیشه برای تعامل و معرفی با سگ های دیگر تحت نظارت باشند، اما برخی از نژادها به طور ذاتی با سگ های دیگر سازگاری بیشتری دارند، چه در خانه و چه در جمع.

سطح سازگاری

یک نژاد چقدر انعطاف پذیر است؟این می تواند شامل تغییرات در شرایط زندگی، سر و صدا، آب و هوا، برنامه روزانه و سایر تغییرات در زندگی روزمره باشد.

Affenpinscher به عنوان یک نژاد توسط AKC در سال 1936 شناخته شد.

استاندارد نژاد آفن پینچر

ظاهر کلی: آفن پینچر یک سگ عروسکی شبیه به نژاد تریر با موهای زبر و مجعد با اندازه ای متوسط است. هوش بالا و رفتار مناسب آفن پینچر او را به یک حیوان خانگی خوب تبدیل کرده است. منشا اسم آفن‌پینچر آلمانی است و به معنای “تریر میمون شکل” است. این نژاد در گذشته برای خلاصی آشپزخانه ها ، انبارهای غذا و اصطبل ها از وجود انواع موش ها توسعه یافت. در فرانسه این نژاد به عنوان ” Diablotin Moustachu” یا شیطان کوچک سبیل دار شناخته می‌شود. هر دو اسم فرانسوی و آلمانی این نژاد ظاهر و نگرش لذت بخش آفن پینچر را توصیف می کنند. آن ها به عنوان سگ هایی با ظاهر مرتب اما پشمالو شناخته می شود. ظاهر کلی آفن پینچر ها مهم تر از هر ویژگی فردی دیگر او است.

اندازه و تناسب: آفن پینچر ها به هیچ وجه ظریف نیستند بلکه سگ های قوی و جمع و جور با استخوان بندی متوسط هستند. جثه ایده‌آل آفن پینچر ها بین نه و نیم تا یازده و نیم اینچ است و عرض قفسه سینه آن ها تقریباً به اندازه طول شانه تا باسن این سگ است است که باعث ایجاد ظاهر مربع شکل می‌شود. ( قد آفن‌پینچر ماده ممکن است کمی بلندتر باشد).

رنگ ها و نشانه های نژاد

آفن پینچر سگ کوچک با قد یک فوت است و دارای پوشش ضخیم و موهای بلند در سرتاسر صورت خود می باشد. رفتار این سگ درست مانند تریرهای کوچک بوده و دارای بدنی گرد ،گردن کوتاه و چشم های گرد و سیاه می باشد . سگ آفن پینچر در بیشتر مواقع دم خود را به حالت برافراشته نگه می‌دارد و گوش های او نوک تیز و کاملا برافراشته هستند . این سگ های عروسکی معمولا به رنگ سیاه و خاکستری تیره ، بژ ، قرمز و مشکی قهوه ای دیده می شوند .

درباره نژاد

این سگ اسباب بازی وفادار، کنجکاو، و معروف سرگرم کننده است، این سگ اسباب بازی تقریباً انسانی بی باک است و نسبت به اندازه خود بی باک است. مانند همه کمدین های بزرگ، این جدیت ظاهری هدف افن پینشر است که باعث می شود شیطنت های او بیش از پیش سرگرم کننده باشد. نگاه اپیش آفن به طرق مختلف توصیف شده است. آنها را “سگ میمون” و “میمون تریر” نامیده اند. فرانسوی‌ها می‌گویند diablotin moustachu («شیطان کوچک سبیل‌دار»)، و طرفداران جنگ ستارگان بحث می‌کنند که آیا بیشتر شبیه ووکی‌ها هستند یا اووک‌ها. این سگ‌های تریر مانند با قد کمتر از یک پا، با اعتماد به نفس زیادی به زندگی نزدیک می‌شوند. یک سگ نگهدار حرفه ای به ما می گوید: «این نژادی نیست که شما تربیت کنید، او مانند یک انسان است. شما با او دوست می شوید. کت متراکم و خشن به عنوان “شسته و رفته اما پشمالو” توصیف می شود و در چندین رنگ وجود دارد. راه رفتن سبک و مطمئن است. آنها می توانند با اراده و سلطه جو باشند، اما بیشتر افن ها وفادار، مهربان و همیشه سرگرم کننده هستند. مردم آفن می گویند که دوست دارند صاحب سگ های میمون کوچکشان شوند.

 

خصوصیات رفتاری سگ آفن پینچر

دوستدار خانواده 60%
رابطه خوب با کودکان 60%

خصوصیات رفتاری سگ های آفن پینچر به تریر ها شبیه است ، سگ های نژاد آفن پینچر اگر از سنین تولگی با سایر سگ ها و حیوانات خانوادگی بزرگ شود می توانند به راحتی با آن ها کنار آیند . این سگ ها شجاع ، لجباز ،بازیگوش ،بسیار  احساساتی و جذاب هستند و از بودن در کنار اعضای خانواده لذت می برد .کارهای معمولی را خیلی سریع یاد می‌گیرد . خرید این سگ برای کودکان پیشنهاد نمی شود چرا که این سگ نسبت به غذا و وسایل بازی خود حالت دفاعی دارد . ،به کوهنوردی در دمای بالای 20 درجه علاقه دارد .غالبا این سگ بسیار پارس می کند و بیشتر برای خانواده های شلوغ و پر تحرک پیشنهاد می شود .

سلامت سگ آفن پینچر

سگ های آفن پینچر عموماً سگ های سالمی هستند و پرورش دهندگان وضعیت سلامتی آن ها مانند ناهنجاری های قلبی، مشکلات بینایی ، زانو و مفاصل را بررسی می کنند. از آن جا که سگ ها هنگام گرما عرق نمیکنند و برای کاهش دمای بدن خود نفس نفس می‌زنند ممکن است مانند سایر نژادهای صورت کوتاه در هوای گرم دچار مشکلات تنفسی شود.

نظافت و پیرایش آفن پینچر ها

سطح ریزش مو
نیاز به نظافت
سطح آبریزش

مو های مجعد و زبر آفن پینچر ها را باید دو بار در هفته با برس یا شانه مرتب و موهای گره خورده را با انگشتان از هم جدا کنید. معمولا موهای روی سر سگ آفن پینچر را معمولاً رو به جلو برس می‌کنند و سپس یک V معکوس برای نمایان شدن چشم‌های آن ها کوتاه می‌کنند، همچنین شما باید موهای روی بینی را کوتاه کنید تا دید چشم ها واضح باشد . موهای بدن سگ های آفن پینچر به سرعت رشد نمی کند ، بنابراین اصلاح کردن موهای این حیوان خانگی هر چند ماه یک بار کافی است. همچنین ناخن های این سگ باید کوتاه شود و دندان های آن ها را مرتباً مسواک بزنید.

فعالیت بدنی سگ های آفن پینچر

یکی از خوبی های نژاد های عروسکی ، جثه کوچک این سگ ها است که آن ها را به سگ های ایده آل برای زندگی در آپارتمان تبدیل می کند. سگ های آفن پینچر می توانند از زندگی در فضای کوچک آپارتمان کاملاً خوشحال باشند. نژاد آفن پینچر از نظر فعالیت جسمانی در دسته متوسط قرار می گیرد و به همین دلیل آنها نیاز به ورزش هم دارند. بازی کردن سگ آفن پینچر چه با صاحب خود و چه با اسباب بازی ها  می تواند بخش بزرگی از فعالیت بدنی مورد نیاز این نژاد را پوشش دهد. با این حال، یک یا دو بار در روز پیاده روی سریع لازم است. این پیاده روی ها علاوه بر ورزش، به آن ها فرصتی می دهد که هم با مردم و هم با سگ های دیگر معاشرت کند

تربیت سگ آفن پینچر

✔️ آیا میدانستید همیارپت ، رتبه 1 تربیت و آموزش تخصصی نژاد آفن پینچر در ایران است.

سگ های آفن پینچر اغلب جسور و شجاع هستند و پیشنهاد می‌شود حتما اطاعت از دستور های اولیه را حتما به آن ها آموزش دهید . این نژاد به دلیل ذهن مستقلی که دارد به سرکش بودن شهرت دارد. نکته کلیدی این است که این سگ های آفن پینچر بسیار باهوش هستند و به طور کلی مشتاق خوشحال کردن افرادی که با آن ها معاشرت دارند هستند. به خاطر داشته باشید که آفن پینچر ها به راحتی خسته می‌شوند و اشتیاق خود را هنگام تمرین های طولانی از دست می‌دهند. بنابراین جلسات تمرینی بیشتر با زمان کمتر با یک آموزش حرفه ای برای سگ هایی که در دسته نژاد عروسکی هستند توصیه می‌شود.

تغذیه آفن پینچر ها

برای سگ های آفن پینچر غذا های خشک یا غذای خانگی با کیفیت مورد تایید دامپزشک توصیه می‌شود و آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس آن ها باشد . رژیم غذایی باید متناسب با سن سگ شما باشد و برخی از سگ ها مستعد اضافه وزن هستند بنابراین مراقب وزن و مصرف کالری سگ خود باشید و بیاموزید کدام غذاهای خانگی برای سگ ها خطری ندارد ، همچنین نباید بیش از حد از تشویقی هایی که در تربیت سگ ها بسیار موثر هستند استفاده کرد زیرا باعث چاقی سگ ها می‌شود.

چگونه یک توله افن پینچر بخریم؟

همیارپت ، تنها سایتی است که به طور انحصاری 100٪ توله سگ های اصیل آفن پیچر تهیه میکند و پرورش دهندگانی که از این توله ها مراقبت کرده اند موظفند قوانین و مقرراتی را که توسط همیارپت تعیین شده است را دنبال کنند.

آیا میدانستید که آفن پینچر ها

آفن پینشرها به صورت ژنتیکی ، رفتار خوبی با حیوانات خانگی جوندگان مانند همستر، موش خرما و ژربیل ندارند، اما تمایل دارند با سگ های دیگر کنار بیایند.

Affenpinscher در سال 1936 در AKC Stud Book پذیرفته شد.

Affenpinscher یک نژاد کمیاب است. اگر علاقه مند به تهیه آن هستید، آماده باشید تا زمانی را در لیست انتظار صرف کنید.

3.5/5 - (4 امتیاز)