ویدئو های آموزشی 1 دقیقه ای روزانه در پیج اینستاگرام همیارپت | آموزش تهیه انواع غذا و شیرینی های مخصوص سگ ها | بزن بریم !
0

بهترین آموزش تنها گذاشتن سگ در خانه در 4 مرحله

 

تنها گذاشتن سگ در خانه

نگهداری از یک سگ همانقدر که لذت بخش و شادی آور است سختی های خودش را هم دارد . تنها گذاشتن سگ در خانه یکی از مشکلاتیست که صاحبان سگ با آن سرو کار دارند.

تنها ماندن سگ در خانه بدون هیچ ناهنجاری و خشونتی میتواند یک چالش بزرگ برای شما و سگتان باشد . شما پایه ی این چالش هستید ؟ پس بیایید بیاموزیم که چگونه این فرآیند را برای کوچولوی چهار پای خود در چند مرحله آسان کنیم! .روزانه همانقدر که دوست داریم سگمان را به هرجایی با خود ببریم برعکس گاهی اوقات هم نمیتوانیم این کار را انجام دهیم . بردن سگ به هتل ، رستوران و مکان هایی که در آن ورود سگ ممنوع است باعث میشود تا آموزش تنها ماندن سگ در خانه را پشت سر بگذاریم . 

 

ترک سگ خود به خانه به تنهایی می تواند چالش برانگیز باشد! سگها ما را به عنوان اعضای وابسته خود می بینند ، اما همیشه نمی توانیم تمام وقتمان را با سگهایمان سپری کنیم. بهترین ایده این است که دوست خزدار خود را به عنوان یک توله سگ آموزش دهید ، که تنها خانه بودن چیز بزرگی نیست ، در غیر این صورت سگ شما می تواند اضطراب جدایی ایجاد کند. پس چطور توله سگ خود را خوشحال می کنیم وقتی در خانه حضوری نداریم ؟

 

می توانید بگویید چه مدت خیلی طولانی است؟

 

سن سگ تابم برای تنها ماندن دلیل
توله سگ 2ساعت در طول روز مجاز است . آنها تاب و تحمل بیشتری ندارند و  استرس و اضطراب جدایی آسیب بسیار شدیدی به آنان میزند .
سگ های بالغ ( سگ های بالای 18 ماه )

می توان چهار تا شش ساعت در روز تنها گذاشت.

این سگ ها عادت دارند که تنها در خانه باشند. آنها یاد گرفته اند که وقتی خانه نیستید بخوابید.

.

سگ های مسن

می توان دو تا شش ساعت تنها گذاشت.

بستگی دارد آیا سگ سالخورده شما مشکلات سلامتی را تجربه می کند؟ ممکن است آنها نیاز به مراجعه به موارد دیگر و غیره داشته باشند .

.

برای رفاه سگ خود ، نباید او را خیلی طولانی بگذارید . بسیاری از صاحبان سگ به این فکر میکنند که سگ خود را از صبح تا شب تنها بگذارند  . در جواب بایستی به آنها بگوییم اگر دوست دارید سگتان برای شما نان هم میخرد . 🙂 . زمانیکه یک انسان در خانه تنها است و وسیله ای برای رفع سرگرمی ندارد چه کاری انجام میدهد . قطعا اگر عواملی همچون گوشی و شبکه اجتماعی و آشپزی وتلویزیون را حذف کنیم حوصله شما هم سر میرود . سگ ها نیز دقیقا زمانیکه شما ترکشان میکنید همچین حسی نسبت به محیط خود دارند و به اصطلاح در و دیوار را تماشا میکنند . پس تنها از هر سگی میتوان ساعت و زمان مشخصی را برای تنها ماندن در خانه انتظار داشت . 

تنها ماندن سگ ها در خانه

اما معایب تنها ماندن سگ ها در خانه چه چیز هایست ؟

سگهایی که تنها در خانه مانده اند ممکن است رفتارهای بدی از قبیل:

 • خراشیدن
 • نیش زدن ( گاز گرفتن ) 
 • جویدن مبلمان و لباس
 • غذا خوردن
 • گم شدن
 • زوزه و پارس کردن در موارد تصادفی

مبلمان و لباس قابل تعویض است اما اگر سگ شما گم شود خیلی بیشتر در معرض خطر قرار خواهد گرفت! یک راه خوب برای احساس امنیت در زمانی که سگ شما تنهاست ، این است که از سگ خود GPS بگیرید و در صورت تلاش برای فرار در زمان واقعی هشدار دهید.

خرابکاری های سگ در حین تنهایی

 

راهنمای گام به گام در مورد آموزش سگ خود هنگام تنها خانه بودن

 

آموزش تنها ماندن سگ در خانه یکی از آموزشات اساسی و الزامی برای هر سگیست . شما بایستی به بچه خود بفهمانید که خانه بودن به تنهایی کاملاً خوب است و سرانجام باز خواهید گشت.

آموزش تنها ماندن سگ در خانه

مرحله یک :

 • کفش های خود را پا کنید و به سمت خروجی بروید. اگر متوجه وحشت سگ خود شده اید ، سعی کنید آن را نادیده بگیرید ، بنابراین او به آن عادت می کند. این عمل را حداقل 3 بار در روز تکرار کنید.

مرحله دو : 

 • اجازه ندهید سگتان پس از ورود شما جشن بگیرد .به محض اینکه وارد خونه شدید عادی برخورد کنید بدون هیچ ری اکشن متفاوتی ، از پرتاپ کردن سگ به روی خود جلوگیری کنید و اورا به آغوش نگیرید و نوازشش نکنید . انجام این کار به توله سگ شما ارتباط برقرار خواهد کرد که بازگشت به خانه یک اتفاق معمولی است نه یک رویداد خاص ، که او باید به شدت جشن بگیرد. 

مرحله سه : 

پس از رسیدن به خانه ، سگ خود را به رختخواب خود فرمان دهید. بعد از اینکه او به فرمان شما گوش فرا داد و آرام شد ، با آرامش از او استقبال کنید و به او اجازه دهید محبت شما را احساس کند. 

سید رضا نبوی چاشمیمربی تربیت سگ

” قبل از خارج شدن از منزل به هیچ عنوان سگ خود را صدا نکنید و از اون خداحافظی نکنید این کار باعث میشود تا آنها بخواهند با شما بیاییند و کار را سخت میکند . ”

 

2 کاری که باید  پیش از این که سگ خود را تنها بگذارید انجام دهید

 

وقتی خانه را برای کار یا اوقات فراغت بدون سگ ترک می کنید ، باید: 

1- برای سگ خود یک محیط آرام و راحت تهیه کنید . سعی کنید سگ خود را در محلی که او راحت است بگذارید . قطعا شما میدانید سگتان با کدام قسمت از خانه تان بیشتر در ارتباط است و به کدام اتاق بیشتر علاقه دارد . همچنین ممکن است شما بخواهید درب چند اتاق را به روی او ببندید تا او به آن ها دسترسی نداشته باشد . زمانیکه سگ شما عادت می کند که در خانه تنها بماند ، می تواند بدون هیچ محدودیتی به تنهایی باشد. 

2 –سگ خود را خسته کنید: بهترین کاری که می توانید قبل از ترک خانه انجام دهید این است که او را به پیاده روی ببرید و انرژی او را تخلیه کنید . در تمامی آموزش تربیت سگ  به تخلیه ی انرژی اشاره شده است . 

وقتی سگ خود را برای پیاده روی صبحگاهی یا ورزش به بیرون میبرید ، به احتمال زیاد سگ شما درست بعد از آن به خواب می رود! این به شما امکان می دهد بدون مشکل خانه را ترک کنید.

 

اگر سگ شما عادت به تنهایی ندارد با ترفند هایی او را سرگرم کنید

 

شاید برای شما هم جالب باشد تا با یک سری از ترفند ها چند ساعتی سگ خود را مشغول کنید تا حواسش به نبود شما نباشد . یک راه خوب برای نگه داشتن سگ خود در هنگام تنهایی می تواند:

 • به جای کاسه غذای کلاسیک ( ظرف های معمولی غذای سگ ) از اسباب بازی های مخصوص پخش مواد غذایی استفاده کنید . این وسیله به شما کمک میکند تا برای خوردن غذا وقت صرف شود و سگتان نتواند به یکباره و در یک چشم بهم زدن آن را تمام کند .برخی از این اسباب بازی ها سطح دشواری متغیر را ارائه می دهند ، بنابراین می توانید آن را به یک پروژه طولانی مدت تبدیل کنید و سگ خود را در زمان دور بودن فعال و درگیر نگه دارید.
 • به طور کلی ، با کنار گذاشتن کارهای کوچک و اسباب بازی های سرگرم کننده سگ خود در هنگام تنها ماندن ، می توانید از رفتار بی حوصلگی ناخواسته (مانند گاز گرفتن و peeing در مکان های نامناسب) خودداری کنید . 

با این حال ، هرگز سگ خود را با اسباب بازی ای که می توان آنرا جدا کرد و بلعید ، تنها نگذارید.

 

پس از برگشت به خانه چگونه رفتار کنیم ؟

 

 • بعد از ورود خود به خانه به هیچ عنوان سگ خود را هیجانی نکنید و بصورت عادی با او برخورد کنید .
 • به او دستور دهید تا در جای خود ( محل استراحت ) باقی بماند .
 • سپس او را تمجید و ستایش نمایید .
 • سگ خود را برای پیاده روی به بیرون ببرید .
 • با او بازی کنید تا به مقدار کافی خسته شود .

 

عوامل موثر در آموزش تنها گذاشتن سگ در خانه چیست ؟

خب اگر از مطالب قبلی نتیجه گیری کنیم و نتیجه را اینگونه تعریف کنیم که برای تنها گذاشتن سگ خود در خانه بایستی ابتدا :

1- محیط مناسبی را برای تنها گذاشتن سگ خود مشخص کنیم . این محیط ها بایستی به گونه ای باشد که سگ از آنها فرار نکند و در آن دسترسی به ظرف آب ، غذا ، پد دستشویی و محل استراحت راحت باشد .

این محیط ها میتواند شامل

 • داخل خانه / اتاق
 • داخل خانه /پذیرایی
 • بیرون خانه یا حیاط باشد .

عوامل تعیین کننده ای در این آموزش نقش دارند . برای مثال :

 • مدت زمانی که شما از حضور ندارید
 • ظرفیت مثانه سگتان 
 • شرایط آب و هوایی 
 • آیا آنها مخرب هستند یا خیر 

برای اینکه از تنها گذاشتن آنها پشیمان نشوید لازم است قبل از آموزش تنها گذاشتن سگ در خانه ، به آنها آموزش صبر و شکیبایی و همچنین فرمان بمان و محل درست دستشویی را بدهید . با این کار زمانیکه شما خارج از خانه هستید خیالتان از این راحت است که سگتان در هرجایی از خانه که بخواهد دستشویی نمیکند .

ساده ترین روش برای سهولت در آموزش تنها گذاشتن سگ این است که به مرور زمان تایم تنهایی او را افزایش دهید . 

شما میتوانید از تلویزیون و رادیو و یا پخش یک موسیقی در زمان حضور خود استفاده کنید . سپس هنگام ترک منزل آنها را روشن بگذارید تا سگ با صدای آنها سرگرم شود . هرچند آنها استدلالی از کلمات و جملات پخش شده ندارند اما این کار باعث میشود سگ شما کنجکاو باشد و عدم حضور شما را کمی دیرتر متوجه شود .

ظرف آب شیرین و ظرف پخش کننده ی غذا و محل استراحت و توپ های بازی که از جدا نشدن قطعاتش مطمئن هستید را برای سگتان بگذارید تا با آنها کمی مشغول شود .

شما همچنین میتوانید زمانیکه سگ خود را تنها گذاشتید از یک دوربین او را چک کنید . و با استفاده از پخش کننده صدا با او صحبت کنید تا از پارس کردن خودداری نماید . هرچند این روش ها در ایران بسیار پر درآمد است و تاثیر کمی در این آموزش میگذارد اما کیفیت آموزش را بالا میبرد .

سگها در سحر و غروب بیشترین فعالیت را دارند بنابر این در این تایم ها میتوانید انرژی او را تخلیه کنید .این تمرین می تواند یک دویدن یا پیاده روی در محله باشد ، توپ را به طور مکرر در پارک یا حیاط خلوت پرتاب کرده یا آنها را به پارک سگ ببرید.

همچنین در بسیاری از کشور ها سیستم داگ واکر در نظر گرفته شده است که شخصی سگ شما را به پیاده روی روزانه و تخلیه ی انرژی سگتان میپردازد و در قبال خدماتی که انجام میدهد هزینه دریافت میکند . بزودی این سیستم در وبسایت همیار پت راه اندازی میشود و شما میتوانید سگ خود را به یک مربی بسپارید . نگران هزینه های آن نباشید سعی کرده ایم تا بهترین و مقرون به صرفه ترین حالت ممکن را در نظر بگیریم . 

آموزش تنها گذاشتن سگ

در صورتیکه سگ شما با آموزشاتی همچون آموزش فرمان بمان به سگ آشنا است . میتوانید از این آموزش برای ارتقا کیفیت آموزش تنها گذاشتن سگ خود استفاده کنید . به این صورت که به سگ خود فرمان بمان میدهید و چند ثانیه ای در پشت یک دیوار که سگ به آن دید ندارد قائم میشوید اگر سگ همانجا باقی ماند به سمت او میروید و در همانجا کار او را تثبیت مینمایید . در هر سری مدت زمان پنهان شدن خود را افزایش میدهید . برای مثال :

من در پذیرایی به تارا ( سگ خودم ) دستور بمون رو میدم . و به اتاق میرم بعد از گذشت چند ثانیه به جایی که تارا در اونجا باقی مونده بر میگردم و اگه تارا همونجا باقی مونده بود تشویقش میکنم . دفعه بعد به تارا فرمون بمون رو میدم و در جای دیگری با مدت زمان بیشتری پنهون میشم . ( توجه داشته باشید که مدت زمان بیشتر منظور چند ثانیه هست . با این کار شما آموزش صبر و شکیبایی رو نیز به سگ خود یاد میدهید .) برای اوایل کار سگ از جای خود بلند میشود و حرکت میکند . به هیچ عنوان او را تشویق و یا دعوا نکنید . تنها کافیست او را تایید نکنید . مجدد آموزش رو از سر بگیرید و در طول روز در زمان های مختلف با او تمرین کنید . خواهید دید که سگ شما بعد از چند روز از فاصله زمانی چند ثانیه به چند دقیقه ارتقا میابد . با تمرین بیشتر میتوانید دقیقه را به چند ده دقیقه ارتقا و به ساعت بکشانید . 

 

0/5 (0 نظر)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *